THEPOWERGAME
![](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/05/ANDROULAKIS-4-910x521.jpg)
Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ Νίκος Ανδρουλάκης έφτασε στα κεντρικά γραφεία του κόμματος στη Χαριλάου Τρικούπη και έκανε το πρώτο σχόλιο για τα εκλογικό αποτέλεσμα.
Ο ίδιος συγκεκριμένα δήλωσε εμφανώς χαρούμενος το εξής: «Ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου κάθε Ελληνίδα και κάθε Έλληνα που υπέγραψαν αυτή τη μεγάλη νίκη σήμερα»
Ο Νίκος Ανδρουλάκης ακόμη τόνισε το εξής: «Σήμερα είναι μια πολύ μεγάλη βραδιά για το ΠΑΣΟΚ, μια πολύ μεγάλη βραδιά για τη Δημοκρατική Παράταξη».