THEPOWERGAME
![Κώστας Σκανδαλίδης και Ελένη Χρονοπούλου ©Eurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/05/skandalidhw.jpg)
Μια ευχάριστη έκπληξη επιφύλαξαν στον Κώστα Σκανδαλίδη οι υποψήφιοι με το ψηφοδέλτιο Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ Παναγιώτης Δουδωνής και Ελένη Χρονοπούλου.
Ο Κώστας Σκανδαλίδης, συνεχίζοντας τις συγκεντρώσεις του στις γειτονιές της Αθήνας, με σλόγκαν «Συζητάμε με τους Πολίτες», μίλησε σε συγκέντρωση στην Πλατεία της Λαμπρινής με πλήθος κόσμου.
![©ΑΠΕ-ΜΠΕ](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_3469.jpg)
Τα δύο στελέχη της νέας γενιάς προσήλθαν στην συγκέντρωση και πήραν τον λόγο, μιλώντας για το ιστορικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ.
Ο Παναγιώτης Δουδωνής αναφέρθηκε στη γνωριμία τους από τα φοιτητικά του χρόνια και τη διάθεση του Σκανδαλίδη να αφιερώνει ώρες για συζητήσεις με νέους ανθρώπους.
![©ΑΠΕ-ΜΠΕ](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/05/σκαν1.jpg)
Η Ελένη Χρονοπούλου τόνισε την ανάγκη να είναι ο Κώστας Σκανδαλίδης στην επόμενη κρίσιμη Βουλή, καθώς ο συνδυασμός νέων και παλαιότερων στελεχών είναι αναγκαίος για τη Δημοκρατική Παράταξη.
![](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/05/σκαν2.jpg)