THEPOWERGAME
![Ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη Τ. Θεοδωρικάκος © Eurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/11/5416350-910x521.jpg)
Το δικό του μήνυμα για την επέτειο του Πολυτεχνείου έστειλε ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Τάκης Θεοδωρικάκος.
Ο κ. Θεοδωρικάκος τονίζει ότι «η εξέγερση του Πολυτεχνείου συμβολίζει την ενότητα των Ελλήνων».
Αναλυτικά το μήνυμα του κ. Θεοδωρικάκου:
«Η εξέγερση του Πολυτεχνείου το 1973 είναι πάντα ισχυρή στη μνήμη μας, γιατί συμβολίζει την ενότητα των Ελλήνων όταν υπερασπιζόμαστε την ύψιστη αξία της ελευθερίας και τη Δημοκρατία μας!».
Η εξέγερση του Πολυτεχνείου το 1973, είναι πάντα ισχυρή στην μνήμη μας, γιατί συμβολίζει την ενότητα των Ελλήνων όταν υπερασπιζόμαστε την ύψιστη αξία της ελευθερίας και τη Δημοκρατία μας! pic.twitter.com/VKrEFWL64u
— Τάκης Θεοδωρικάκος (@theodorikakosp) November 17, 2022