THEPOWERGAME
![Ο Τάσος Καζίνος Διευθύνων Σύμβουλος Trastor © ΑΠΕ ΜΠΕ/ΤΣΟΜΩΚΟΣ ΑΕ/STR](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2024/03/KAZINOS-2-e1711643465639-910x521.jpg)
Το διοικητικό συμβούλιο της Trastor αποφάσισε να εισηγηθεί στην Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση των Μετόχων τη διανομή μερίσματος ποσού 0,02 ευρώ ανά μετοχή για την χρήση του οικονομικού έτους 2023.
Η ημερομηνία προσδιορισμού των δικαιούχων (record date), η ημερομηνία αποκοπής του
δικαιώματος συμμετοχής στο μέρισμα και η ημερομηνία έναρξης καταβολής του, όπως έχουν
ανακοινωθεί στο οικονομικό ημερολόγιο της Trastor, τελούν υπό την αίρεση της σχετικής έγκρισης της Ετήσιας Τακτικής Γενικής Συνέλευσης των Μετόχων. Επιπλέον των ανωτέρω, και η πληρώτρια τράπεζα θα γνωστοποιηθεί στο επενδυτικό κοινό ευθύς μετά τη λήψη της σχετικής απόφασης από την Ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση των Μετόχων που θα πραγματοποιηθεί στις 17 Μαΐου 2024.