THEPOWERGAME
![Σωστικά συνεργεία στα συντρίμμια των δύο αμαξοστοιχιών που συγκρούστηκαν στα Τέμπη © Intime](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/03/3772211-910x521.jpg)
Στη Γερμανία, και συγκεκριμένα στο Ανόβερο, μεταφέρθηκε ο 20χρονος Γεράσιμος, ο μοναδικός επιζών από το πρώτο βαγόνι του μοιραίου τρένου στα Τέμπη. Ο 20χρονος θα νοσηλευτεί σε εξειδικευμένο Κέντρο Αποκατάστασης.
Το δημοσίευμα στο thenewspaper.gr αναφέρει ότι η κατάσταση της υγείας του πολυτραυματία παραμένει βαριά. Ο 20χρονος παρέμεινε για πάνω από 100 ημέρες στη ΜΕΘ του νοσοκομείου Λάρισας, όπου μεταφέρθηκε μετά το δυστύχημα στα Τέμπη.
Στο Ανόβερο, μαζί με τον 20χρονο, ταξίδεψαν οι γονείς και ο αδελφός του.