THEPOWERGAME
![Τραμ /ΑΠΕ](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/12/23687903-910x521.jpg)
Η ΣΤΑΣΥ ενημερώνει ότι από σήμερα, Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου, τροποποιήθηκαν ονομαστικά οι γραμμές του Τραμ και το δίκτυο αποτελούν πλέον 2 νέες: η Γραμμή 6 (ΠΙΚΡ – ΣΥΝ) «Πικροδάφνη – Σύνταγμα» και η Γραμμή 7 (ΒΟΥΛΑ – ΠΕΙΡ) «Ασκληπιείο Βούλας – Ακτή Ποσειδώνος (Πειραιά)». Σταθμός ανταπόκρισης των 2 γραμμών είναι η στάση «Πικροδάφνη».
Προσωρινός τερματικός σταθμός της Γραμμής 7, μέχρι την παράδοση της επέκτασης προς Πειραιά, είναι η στάση «Γήπεδο Καραϊσκάκη», όπου γίνεται ανταπόκριση και με τη Γραμμή 1 του Μετρό (σταθμός «Φάληρο»).
Η εμπορική λειτουργία της επέκτασης του Τραμ προς Πειραιά προγραμματίζεται για την προσεχή εβδομάδα και θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.