THEPOWERGAME
![Η Άννα Μάνη © Eurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2024/01/anna-mani-910x521.jpg)
«Το μήνυμα είναι ένα: επενδύουμε στην Ελλάδα!». Αυτό υπογραμμίζει η υφυπουργός Ανάπτυξης, Άννα Μάνη, σε ανάρτησή της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, με αφορμή τη θεμελίωση της νέας πτέρυγας της φαρμακευτικής εταιρείας Boehringer Ingelheim στο Κορωπί.
Η υφυπουργός αναφέρει ότι παραβρέθηκε στη θεμελίωση της νέας πτέρυγας της φαρμακευτικής εταιρείας Boehringer Ingelheim από τον πρωθυπουργό, Κυριάκο Μητσοτάκη, και προσθέτει: «Η επένδυση αυτή επιβεβαιώνει την προσήλωσή μας στην ανάδειξη της Ελλάδας σε πεδίο μεγάλων διεθνών επενδύσεων και υποστηρίζει δυναμικά έναν από τους πιο σημαντικούς βιομηχανικούς κλάδους της χώρας μας.
Η φαρμακοβιομηχανία είναι ένας τομέας που διαχρονικά συνεισφέρει στην ανάπτυξη της εγχώριας οικονομίας. Αποτελεί στρατηγική επιλογή της κυβέρνησης να καταστεί η Ελλάδα σημείο αναφοράς στη φαρμακευτική βιομηχανία».