THEPOWERGAME
![Ο νέος πρόεδρος της ΚΕΔΕ, Λάζαρος Κυρίζογλου © Εurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/07/4966472-910x521.jpg)
Με ανακοίνωση που εξέδωσε, η Νέα Δημοκρατία έκανε γνωστό πως στηρίζει στηρίζει την υποψηφιότητά του Λάζαρου Κυρίζογλου στις επόμενες εκλογές της ΚΕΔΕ.
Ολόκληρη η σχετική ανακοίνωση είναι η ακόλουθη:
«Η Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδος (ΚΕΔΕ) έχει πρόεδρο τον έμπειρο αυτοδιοικητικό Λάζαρο Κυρίζογλου, δήμαρχο Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ο οποίος εξελέγη πρόσφατα με ομόφωνη απόφαση των παρατάξεων του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΕΔΕ.Η Νέα Δημοκρατία στηρίζει την υποψηφιότητά του στις επόμενες εκλογές της ΚΕΔΕ».