THEPOWERGAME
![Ο Κ. Καραμανλής © Eurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/02/karamanlis-910x521.jpg)
Το εκλογικό του δικαίωμα για τον δεύτερο γύρο των αυτοδιοικητικών εκλογών στον δήμο Θεσσαλονίκης άσκησε το πρωί της Κυριακής στο 1ο Δημοτικό Σχολείο, στην πλατεία Αγίου Ελευθερίου, ο πρώην πρωθυπουργός, Κώστας Καραμανλής.
Ο Κώστας Καραμανλής, συνοδευόμενος από στελέχη της ΝΔ, έφτασε στο σχολείο λίγο μετά τις 9:15, χαιρέτησε την εφορευτική επιτροπή και βγήκε φωτογραφίες μαζί τους. Αφού ψήφισε αποχώρησε χωρίς να κάνει δηλώσεις.