THEPOWERGAME
![Ο Γιώργος Πατούλης με τον Δημήτρη Τάκη και τη Χριστίνα Κοραή © Parapolitika](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/07/patoulis-910x521.jpg)
«Η Περιφέρεια Αττικής έχει βάλει πολύ υψηλά τον πήχη για την ανακύκλωση, δίνοντας 1.000 σημεία ανακύκλωσης σε όλη την περιφέρεια», δήλωσε ο περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης, στα Παραπολιτικά 90,1 και στους Δημήτρη Τάκη και Χριστίνα Κοραή, με αφορμή την εκδήλωση « Ώρα δράσης για το περιβάλλον» από την ΤΕΧΑΝ και το δήμο Αθηναίων με την υποστήριξη του ομίλου ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ MEDIA.
«Το 2025 έχουμε βάλει στόχο να φτάσουμε το 50% στην ανακύκλωση, με απώτερο σκοπό να κλείσει η χωματερή», τόνισε ο περιφερειάρχης.
Ο κ. Πατούλης επισήμανε ακόμα του χρόνου έχει προγραμματιστεί να πραγματοποιηθεί στα σχολεία της Αττικής διαγωνισμός ανακύκλωσης.