THEPOWERGAME
![Άσκηση εκλογικού δικαιώματος από τον πρώην πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή στην Θεσσαλονίκη © ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ/ΜΟΤΙΟΝΤΕΑΜ](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2023/06/5918894-910x521.jpg)
Στη Θεσσαλονίκη, στο 163ο εκλογικό τμήμα, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο άσκησε το εκλογικό του δικαίωμα ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής.
Τον κ. Καραμανλή υποδέχθηκαν ο δήμαρχος Αμπελοκήπων Μενεμένης Λάζαρος Κυρίζογλου, ο πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής νομού Θεσσαλονίκης της Ν.Δ. Ζήσης Ιωακείμοβιτς και υποψήφιοι βουλευτές.
Ο κ. Καραμανλής καλημέρισε τους δημοσιογράφους και τους πολίτες που έσπευσαν να τον χαιρετήσουν και εξήλθε του εκλογικού κέντρου χωρίς να κάνει δηλώσεις.
bsp;