THEPOWERGAME
![Η Φωτεινή Ιωάννου, Γενική Διευθύντρια Διαχείρισης Απαιτήσεων Εταιρικής και Λιανικής Τραπεζικής της Εθνικής Τράπεζας © Εθνική Τράπεζα](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΙΩΑΝΝΟΥ-e1682609283280-910x521.jpg)
Tην παραίτησή της από τη θέση της Γενικής Διευθύντριας Διαχείρισης Απαιτήσεων Εταιρικής και Λιανικής Τραπεζικής της Εθνικής Τράπεζας υπέβαλε η Φωτεινή Ιωάννου, σύμφωνα με πληροφορίες.
Η Φωτεινή Ιωάννου εργάσθηκε σε σειρά θέσεων στην ΕΤΕ, κυρίως στους τομείς Στρατηγικής & Εταιρικής Τραπεζικής, ενώ από το 2019 τοποθετήθηκε στη θέση της Γενικής Διευθύντριας Διαχείρισης Απαιτήσεων & Specialized Asset Solutions.
Διετέλεσε επίσης μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΤΕ ενώ είναι και πρόεδρος της Συντονιστικής Επιτροπής Διαχείρισης μη Εξυπηρετούμενων Δανείων (NPLs) της ΕΕΤ.