THEPOWERGAME
![ΟΠΕΚΕΠΕ](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/02/Melas_dimitris-910x521.jpg)
Μετά την παραίτηση του κ.Φάνη Παππά από το τιμόνι του ΟΠΕΚΕΠΕ, τη θέση προέδρου καταλαμβάνει ο μέχρι πρότινος αντιπρόεδρος κ.Δημήτρης Μελάς.
Ο αντιπρόεδρος του Οργανισμού Πληρωμών & Ελέγχου Κοινοτικών Ενισχύσεων, Προσανατολισμού και Εγγυήσεων (ΟΠΕΚΕΠΕ), κ. Δημήτρης Μελάς ασκεί πλέον καθήκοντα προέδρου στον οργανισμό που διαχειρίζεται και καταβάλλει τις ευρωπαϊκές επιδοτήσεις στους αγρότες.
Η παραίτηση του κ.Παππά, που επικαλέστηκε προσωπικούς λόγους, έγινε δεκτή από τον Υπουργό Αγροτική Ανάπτυξη & Τροφίμων, κ. Σπήλιο Λιβανό, έγινε δεκτή με αποτέλεσμα να δρομολογηθεί πάραυτα το διάδοχο σχήμα.
Υπενθυμίζεται ότι ο κ. Φ.Παππάς είχε διαδεχθεί στις αρχές του περασμένου Νοεμβρίου τον καθηγητή, κ. Γρηγόρη Βάρρα, ο οποίος επίσης είχε παραιτηθεί από την προεδρία του ΟΠΕΚΕΠΕ.