THEPOWERGAME
![Πυλώνας ηλεκτρικού ρεύματος ©Eurokinissi](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/09/pylones-dei-910x521.jpg)
Χωρίς ρεύμα από τις 7:30 π.μ. οι Σποράδες λόγω βλάβης στο μεγάλο υποσταθμό της Σκιάθου όπου καταλήγει και ο μεγάλος υποθαλάσσιος αγωγός.
Συνεργεία του ΔΕΔΗΕΕ επιχειρούν να εντοπίσουν τη βλάβη και ίσως δώσουν ρεύμα από τον υποσταθμό της ΔΕΗ στο Λαύκο όπως στο παρελθόν.
Όπως δήλωσε στην ΕΡΤ Βόλου ο δήμαρχος Σκοπέλου Σταμάτης Περίσσης τα νησιά είναι γεμάτα κόσμο και ελπίζει να δοθεί σύντομα λύση για να μην ταλαιπωρηθεί κανείς και να ολοκληρωθεί ομαλά η τουριστική σεζόν. “Αρκετή ζημιά μας έκαναν τα καιρικά φαινόμενα στον τουρισμό, αν και φαίνεται ότι αντέχουμε”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο κ. Περίσσης.