THEPOWERGAME
![Νίκος Ανδρουλάκης / EUROKINISSI](https://www.powergame.gr/wp-content/uploads/2021/12/5457794-910x521.jpg)
Στο εκθεσιακό κέντρο Περιστερίου ψήφισε λίγο πριν τις 11:30 ο υποψήφιος για την προεδρία του ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης, στο πλαίσιο του β΄ γύρου των εσωκομματικών εκλογών.
«Σήμερα είναι μια μεγάλη μέρα για την πατρίδα μας, τη δημοκρατική παράταξη και το ΠΑΣΟΚ. Σήμερα, όνειρα, ελπίδες και προσδοκίες πολλών γενεών ενώνονται. Ζητώ μεγάλη συμμετοχή από τους προοδευτικούς δημοκράτες, όπως έγινε και την προηγούμενη Κυριακή. Ζητώ καθαρή εντολή για να ξανακάνουμε όλοι μαζί ισχυρή και περήφανη τη δημοκρατική παράταξη», δήλωσε, απευθυνόμενος στους δημοσιογράφους, ο κ. Ανδρουλάκης, μετά την άσκηση του εκλογικού του δικαιώματος.